bramki zdobyli: Marcin Iwanek (2), Kamil Płachta (2)

Kartki dla FC Basseno: Weideman Dariusz, Bożek Piotr, Maroszek Łukasz, Gruszka Tomasz, Forajter Marcin

Kartki dla RKP: ? Były jakieś?

Relacja Wojciecha Felisiaka

Niedzielne spotkanie pomiędzy FC Basseno a RKP CAROLINE TEAM Rybnik rozpoczęło się o godzinie jedenastej. W pierwszej połowie gola, dającego prowadzenie, zdobyła drużyna gospodarzy po dość słabej grze w obronnej RKP i błędzie sędziego. Szybko strzelona bramka zmobilizowała do gry kadrę RKP, ale nie przyniosło to oczekiwanych efektów. Kolejne minuty spotkania to akcje przeprowadzane skrzydłami zarówno przez drużynę Basseno oraz RKP, którym brakowało dokładnego wykończenia. Wynik 1:0 utrzymał się do przerwy, a swoje kolejne szanse w końcówce tej części gry marnowały obie ekipy.

Po wznowieniu gry w drugiej połowy meczu konsekwentnie atakująca drużyna FC Basseno zdobyła swojego drugiego gola. Bramka dla gospodarzy obnażyła tym samym błędy w ustawieniu obrony RKP i dobry pomysł przeprowadzenia ataku wśród drugich.

Mimo to RKP nie przerwało ambitnych ataków, lecz niestety brakowało skuteczności i dokładności w ostatnich fazach akcji. RKP do końca próbowało odrobić straty, lecz ofensywne ustawienie drużyny nie uchroniło jej przed popełnieniem błędów. Kontrataki ze strony rywali doprowadziły do utraty kolejnych bramek. RKP do końca próbowało zdobyć honorowego gola, jednakowoż tak samo jak w pierwszej połowie brakowało skuteczności, a momentami nawet pomysłu na grę. Mecz zakończył się wynikiem 4:0.