Zwycięstwo z MAX-BUDem

MAX-BUD 2:4 (1:1) RKP Rybnik

bramki dla MAX-BUDU: Sergiej Morozan (k.), Dawid Szpot

bramki dla RKP: Tomasz Komorowski (2), Sebastian Janicki, Grzegorz Dudzik

Można powiedzieć, pierwsze bardzo dobre spotkanie z naszej strony w obecnym sezonie. Początek spotkania należał do nas, przeprowadziliśmy kilka dobrych akcji pod bramką przeciwnika. Nasze groźne kontry zaowocowały trafieniem Sebastiana Janickiego, który wbiegł w pole karne z lewego skrzydła i strzelił w krótki róg bramki. Po tym trafieniu spotkanie nieco się wyrównało, a końcówka pierwszej połowy to przewaga gospodarzy i wykorzystany rzut karny. Po przerwie zawodnicy MAX-BUDU zepchnęli nas do obrony, jednak nie potrafili wykończyć kilku stuprocentowych sytuacji, wielka w tym zasługa bramkarza Janusza Goleniowskiego, który bronił fantastycznie. Kolejna kontra wyprowadza nas na prowadzenie, długie zagranie za plecy obrońców, odegranie do wchodzącego Tomka Komorowskiego i ten strzela do pustej bramki. Chwilę później, w polu karnym gospodarzy znajduje się Grzegorz Dudzik, opanowuje trudną piłkę i strzela obok bramkarza. Mamy 3:1. MAX-BUD rzuca się do ataku i w końcu wbija kontaktowego gola. My staramy się wybijać przeciwników z uderzenia, kolejne podanie Sebastiana Janickiego wykańcza Tomek Komorowski. Staramy się utrzymać wynik do końca meczu. Spotkanie fair play, nie zobaczyliśmy żadnej żółtej kartki, do sędziego również nie można mieć zastrzeżeń.