• autor: Marcin, 2010-05-10 23:39

W sobotnie popołudnie na idealnie przygotowanym boisku Górnika Boguszowice, po raz kolejny przegrywamy ligowe spotkanie. Tym razem lepsza okazała się drużyna Maratu, drużyna aspirująca do mistrzostwa Ligi ROW w obecnym sezonie.

Marat Rybnik 4:1 (2:1) RKP Rybnik

Bramka dla RKP: Marcin Kuczera

Bramki dla Maratu: Arkadiusz Kłobut (2), Tomasz Hynek, Jarosław Szmid

Żółta kartka: Radosław Świst

Od samego początku zespół gospodarzy rzucił się do ataku, nie długo trzeba było czekać na efekty, już w 15 minucie napastnik Maratu mocnym strzałem przy słupku pokonuje naszego bramkarza. Próbujemy nieporadnie kontratakować, aż do 23 minuty kiedy to Łukasz Jarząb prostopadle zagrywa do Marcin Kuczery, a ten wykorzystuje sytuacje sam na sam z bramkarzem. Sporo niedokładności w naszej grze, głównie za sprawą padającego deszczu i mokrej murawy. Pod koniec pierwszej połowy tracimy drugą bramkę, przecyzyjny strzał z lini pola karnego nie daje szans na obronę Dariuszowi Cieślakowi. Po przerwie obraz meczu nie zmienia się, wciąż sporadyczne kontrataki kończą się niecelnym strzałem lub interwencją bramkarza gospodarzy. Trzecie trafienie Maratu następuje po błędzie naszego golkipera, który wypuszcza piłkę z rąk, a przeciwnik pakuje piłkę do pustej bramki. W kolejnych minutach szczęśliwie bronimy się, również wybijając piłkę z linii bramkowej. Pod koniec spotkania Arkadiusz Kłobut dobija nas czwartym golem, zaliczając swoje drugie trafienie w meczu i piąte w sezonie.