Dobre spotkanie i zasłużone 3 punkty

• autor: Marcin, 2009-10-19 18:19

Klima-Pol KP Radlin 0:2 (0:0) RKP Rybnik

bramki: Marcin Kuczera, Grzegorz Gabriel

W meczu 19 kolejki (rozegranym na „lotnisku” w Rydułtowach) wygrywamy 2:0. Mimo licznych sytuacji nie udało się nam zdobyć bramki przed przerwą, a gospodarze kilkakrotnie ratowali się wybijając piłkę z lini bramkowej. Drużyna Klima-Polu grająca dobrze w środku pola nie potrafiła groźnie zaatakować naszej bramki, my z kolei nie wykorzystaliśmy stuprocentowej sytuacji sam na sam z bramkarzem. Pierwsza połowa kończy się wynikiem 0:0. Na pierwsze trafienie musieliśmy czekać aż do 70 minuty, kiedy to po szybkim kontrataku, płaskim strzałem Marcin Kuczera pakuje piłkę do siatki. Druga bramka pada już po kilku minutach za sprawą Grzegorza Gabriela, który mocno strzela z za pola karnego. W końcówce spotkania mamy jeszcze szanse na podwyższenie rezultatu, jednak nieskuteczność w tym dniu po raz kolejny daje się we znaki. Asysty zaliczają: Arkadiusz Mika i Przemysław Iwanek.

Mecze Solszyb Chwałowice - ZGM Centrum oraz Lubar Buzowice - FC Baranowice zostały przełożone z powodu złego stanu murawy.