• autor: marcin-rkp, 2009-05-31 15:57
RKP Rybnik 4-2 Klima-Pol KP Radlin
Bramki dla RKP: Tomasz Komorowski (3), Krzysztof Grobosz
Bramki dla Klima-Polu: Sebastian Rybarczyk, Sebastian Wala

Kolejne ważne spotkanie za nami, cenne zwycięstwo, które pozwala nam się zadomowić na trzecim miejscu w tabeli przed następną kolejką. Goście przyjechali w okrojonym składzie co dało się zauważyć w trakcie spotkania.

Pierwsza połowa należała do drużyny RKP, od początku meczu to gospodarze atakowali i stwarzali sobie podbramkowe sytuacje. Drużyna Klima-Polu z trudem wychodziła z własnej połowy sporadycznie kontratakując. Pierwszą bramkę strzelił Tomasz Komorowski wykorzystując dobre dośrodkowanie z rzutu rożnego Grzegorza Gabriela. Pod koniec pierwszej połowy na 2:0 podwyższył Krzysztof Grobosz, który tym razem pewnie wykorzystał zagranie T. Komorowskiego. Gospodarze po strzeleniu drugiej bramki nieco się rozluźnili, niedługo trzeba było czekać na kontaktowego gola – jedno prostopadłe podanie i jest 2:1.

W drugiej połowie Radlinianie stwarzali sobie coraz więcej sytuacji czego efektem był rzut karny, pewnie wykorzystany przez bramkarza gości. Kolejne dwa trafienia były autorstwa T. Komorowskiego, który tym samym skompletował hat-trick w meczu i umocnił się szczycie klasyfikacji strzelców II ligi. Asysty zaliczyli Krzysztof Grobosz i Marcin Kuczera.