Osiem goli w ostatnim sparingu

• autor: Marcin, 2009-03-23 01:16
Ostatni sprawdzian przed nowym sezonem zakończył się wynikiem 4-4. Naszym przeciwnikiem był pierwszoligowy Sob-Instal Meksyk, a wynik meczu został ustalony już po pierwszych 45 minutach. Mimo chłodnego wieczoru i niewielkich braków kadrowych w naszej drużynie, emocji w meczu nie zabrakło.

Jako pierwsi na prowadzenie wyszli Meksykanie wykorzystując dobre dośrodkowanie z rzutu rożnego i brak koncentracji w naszych szeregach obronnych. Kilka chwil później było już 2 do 0 kiedy to prostopadłe podanie otworzyło rywalom drogę do naszej bramki. Niekorzystny wynik zmobilizował naszą drużynę do kilku ofensywnych akcji, mecz stał się bardziej wyrównany, niedługo później mogliśmy się cieszyć z prowadzenia 3-2. Niestety kilka niefortunnych zagrań i indywidualnych błędów doprowadziło do stracenia kolejnych bramek. Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 4 do 4.

W drugiej połowie wynik nie uległ już zmianie, rywale starali się częściej atakować aż w końcu stanęli przed szansą podwyższenia rezultatu, kiedy to sędzia podyktował rzut karny za faul na napastniku Meksyku. Na szczęście z bardzo dobrej strony pokazał się nasz bramkarz fantastycznie broniąc drugi rzut karny w dwóch kolejnych meczach. Brawo Wojtek!

Bramki dla RKP strzelali: Bogusław Adamczyk, Adam Jargoń oraz dwie Tomasz Komorowski.

Pozostaje nam czekać na rozpoczęcie sezonu. Pierwszy mecz ligowy z Vikingiem już za tydzień.

Wyniki ostatnich sparingów:

RKP Rybnik    5:1    Viking Rybnik