RKP Rybnik - strona nieoficjalna

Strona klubowa

Najbliższe spotkanie

W najbliższym czasie zespół nie rozgrywa żadnego spotkania.

Logowanie

Najnowsza galeria

Lubar 3:5 RKP (05.04.2014)
Ładowanie...

Statystyki drużyny

Statystyki

Brak użytkowników
zalogowanych i 1 gość

dzisiaj: 142, wczoraj: 143
ogółem: 492 519

statystyki szczegółowe

Kontakty

Administrator
zostaw wiadomość

status Gadu-Gadu

O klubie

Któż dziś pamięta początki niezwykłej przygody z piłką nożną, która rozpoczęła się na terenie rybnickiego okręgu na początku lat 90-tych? 


Wszystko zaczęło się od kilkunastu gotowych do gry w piłkę ludzi z Rybnika i okolic. Początkowo gry treningowe. Później sparingi. Wreszcie idea wspólnych gier doprowadziła do wykrystalizowania się formuły rozgrywek ligowych, w której nadal nie brakuje ludzi kochających piłkę nożną lub piłkarzy z przeszłością ligową.


Od roku 1995 oficjalnie zaczyna istnieć amatorski klub piłkarski RKP RYBNIK. Także w tym czasie tworzył się zalążek rozgrywek amatorskiej ligi piłkarskiej, nad której organizacją w 1997 roku pracowali także czołowi zawodnicy naszej drużyny. W początkowych sezonach drużyna obecnej Rybnickiej Amatorskiej Ligi Piłkarskiej zawsze liczyła się w walce o mistrzostwo rozgrywek. W sezonie 1997/1998 drużyna sięgnęła po mistrzostwo pierwszej ligi, a w kolejnym uplasowała się na trzecim miejscu. Pierwsze sezony, to także kształtowanie się boiskowego charakteru drużyny reprezentowanych przez graczy, którzy chętnie poświęcali swój wolny czas dla sportu. W tym czasie barwami klubowymi stały się białe stroje.


Kolejne sezony, to rozwój nie tylko piłkarskiej pasji, ale także przeobrażenie struktury ligi. To wszystko przyczyniło się do zawiązywania coraz trwalszych przyjaźni podczas boiskowych zmagań. Drużynę tworzą (także w dniu dzisiejszym) zawodnicy z różnych grup środowiskowych. Każdy każdemu zawsze służy pomocą i radą, o czym niejednokrotnie można było się przekonać w kryzysowych sytuacjach. Nie ma wątpliwości, iż RKP, jako klub, rozwijał i nadal kształtuje charakter każdego z jej graczy. 


Oprócz zmagań ligowych klub brał udział w kilku występach z drużynami zagranicznymi. Wszystko zaczęło się od pierwszej eskapady do Włoch w 2001 roku. Zorganizowanie, pasja i mobilizacja piłkarzy doprowadziły do licznych wyjazdów zagranicznych, m.in. do: Francji (2007r.), Czech (2005 i 2007r.), Włoch (ponowny wyjazd w 2006 roku) oraz na Litwę w 2008 roku.
O solidarności i braterstwie nie tylko na boisku, ale także i poza nim, świadczyć może fakt, iż w składzie od 2001 roku nie zaszły większe zmiany personalne. W gronie piłkarzy dzięki temu można zawsze wyczuć nić porozumienia. Trzon drużyny po dziś dzień tworzą najbardziej zasłużeni zawodnicy dla jej rozwoju, stąd też ekipa tworzy mieszankę wybuchową rutyny i młodzieńczej fantazji.


Obecnie RKP to nie tylko drużyna, ale przede wszystkim styl życia. Razem podczas boiskowych zmagań, wyjazdów oraz okazjonalnych spotkań spędzamy sporo czasu. Potrafimy podnieść się z niejednej porażki. Przynajmniej dwa razy w roku Klub organizuje spotkania w gronie rodzinnym, na przykład „Bal Sportu”, który tradycyjnie od kilku już lat obchodzony jest pod koniec karnawału. Take wspólnie z rodzinami bawimy się na organizowanym przez klub corocznym pikniku.


W przyszłości klub zamierza ambitnie walczyć w zmaganiach ligowych, rozwijać pasje każdego z zawodników związane z piłką nożną oraz podróżami.


Wojciech Felisiak